Öğrenci - Başvuru ve Kayıt Koşulları

Başvuru ve Kayıt KoşullarıBURSLAR ÖĞRENİM ÜCRETLERİ ÖDEME SİSTEMİ ÖĞRENCİ EL KİTABI 

Kayıt için gerekli belgeler

  1. Lise diplomasının veya mezuniyet belgesinin aslı ve bir adet fotokopisi
    (Aslı görüldükten sonra iade edilecektir)
  2. ÖSYM Sonuç Belgesi
  3. İlk ve Acil Yardım programına alınacak öğrenciler için, devlet hastanelerinden veya üniversite hastanelerinden, sürücü belgesi almaya engel olmayan bir beden yapısı ve ruh sağlığına sahip olduklarını ve boy kilo bilgilerini gösteren rapor

Not 1: İlk ve Acil Yardım programına kayıt yaptıracak öğrencilerin, devlet hastanelerinden veya üniversite hastanelerinden, sürücü belgesi almaya engel olmayan bir beden yapısı ve ruh sağlığına sahip olduklarını belgeleyen rapor almaları (Öğrencinin boy ve kilosunun sağlık kurulu raporunda belirtilmesi gerekmektedir.); program gereği 2. sınıfta araç kullanmalarının zorunlu olması sebebiyle kayıt tarihinde 17 yaşını tamamlamış olmaları; erkek öğrencilerde 1.65 m'den, kız öğrencilerde 1.60 m'den kısa olmamak, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 fazla veya 15 noksan kilo ağırlığında olmak; kurtarma ve taşıma işlerinde iki kişilik bir ekipte çalışırken sedyedeki bir hastayı ekip arkadaşı ile birlikte taşıyabilecek beden ve fizik yeterliliğine sahip olmaları gerekmektedir.

Not 2: Erkek öğrencilerin askerlik durumları e-devlet sistemi üzerinden kontrol edilecektir. Kontrol sonucunda şubeye yönlendirilmesi istenen öğrenciler askerlik tecil yazısı getirmelerinin ardından kayıt işlemi yapabileceklerdir.

Not 3: 2017 ÖSYS ile kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 29 Aralık 2017 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

Öğrenci Ön Kayıt Sistemi

Öğrencilerimizin kayda gelmeden önce  aşağıdaki linkten ön kayıt işlemi yapmaları gerekmektedir. Öğrencilerimiz yerleşkemize geldiklerinde de ön kayıt işlemi yapabileceklerdir.Ön kayıt işlemi kesin kayıt yerine geçmemektedir

Ön Kayıt için tıklayınız

Yerleşke Kayıt Tarihleri

Akademik Birim

Başlama Tarihi

Bitiş Tarihi

Kayıtların Yapılacağı Adres

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi

13/09/2017

19/09/2017  

Üsküdar Üniversitesi

Altunizade Merkez Yerleşkesi
Altunizade Mah. Haluk Türksoy Sok. No:14
Altunizade/Üsküdar/İstanbul

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

13/09/2017

19/09/2017  

Sağlık Bilimleri Fakültesi

13/09/2017

19/09/2017  

İletişim Fakültesi

13/09/2017

19/09/2017 

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

13/09/2017

19/09/2017 

Kayıt Saatleri

Kayıt işlemleri 09:00-19:00 saatleri arasında Üsküdar Üniversitesi Altunizade Merkez Yerleşkesi’nde yapılacaktır. 

Ulaşım Bilgileri İletişim Bilgileri