Kariyer Merkezi - Üniversite-Hastane İş Birliği

Üniversite-Hastane İş Birliği Neden Önemli?

Üniversiteli olmaya bir adım daha yaklaştınız. Ama tercihlerinizde kafanızı kurcalayan merak ettiğiniz çeşitli sorular olduğuna eminiz. Bu sorulardan kariyerle ilgili olan kısmı için size önemli bir haberimiz var! Üsküdar Üniversitesi öğrencileri, NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi ile aynı grupta olmanın avantajıyla; staj ve kariyerleri için eşsiz imkânlara sahip oluyor.

Peki NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi ve Polikliniklerinde staj yapmak geleceğiniz için neden bu kadar önemli gelin bi’ göz atalım.

1. Çünkü Uluslararası Kalite Akreditasyonu olan Türkiye’nin ilk ve tek, dünyanın 3’üncü nöropsikiyatri hastanesi

JCI (Joint Commission International) tarafından akredite edilen NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi, böylelikle uluslararası üstün kalite standartlarında tanı ve tedavi hizmeti verdiğini; bu hizmeti sunarken “Hasta Güvenliği Standartları”nı en üst düzeyde karşıladığını kanıtlamış ve böylece JCI tarafından da akredite edilmiştir.

2. Çünkü multidisipliner bakış açısıyla bilim üretiyor.

Hastane, erken ve doğru tanıda başarı sağlanması için hastaların psikoloji, nöroloji ve psikiyatri bilim dalları tarafından ortak biçimde incelenmesini, sonuçların konsültasyonlar ve ortak olgu toplantılarıyla irdelenmesini hedefliyor.

3. Çünkü tam teşekküllü bir hastane

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi, 7 bin metrekarelik kapalı alanına sahip 50 yatak kapasiteli açık kapalı servisleri, yoğun bakımı, beyin görüntüleme, nörobilim merkezi, manyetik uyarım tedavisi, anestezili EKT, uyku ve toksikoloji laboratuvarı ile hizmet veriyor. Yapımı devam eden 150 yataklı yeni binasıyla da kapasiteyi 200 kişiye çıkaracak.

4. Çünkü çağdaş bilimi sosyal sorumlulukla birleştiriyor.

Türkiye'de kendi alanında ilk olma özelliği taşıyan hastane, toplumun ruh sağlığı düzeyini yükseltmeyi, ruh sağlığıyla ilgili sorunların çözümüne katkıda bulunmayı hedefliyor. Hastane, bu amaçla yataklı ve yataksız sağlık hizmeti sunmayı ve hizmeti sunarken çağdaş bilimin öngördüğü yöntem ve koşulları sağlamayı amaçlıyor.

5. Çünkü İstanbul’daki ilk yataklı çocuk psikiyatri hizmetini NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi veriyor.

Türkiye’nin nöropsikiyatri alanında ilk yataklı özel hastanesinin verdiği hizmetler arasında, acil psikiyatrik hizmet, psikoacil ambulans, düşünce teknolojisi ve beyin 'Check Up'ı yer alıyor. Hastane aynı zamanda İstanbul'da ilk yataklı çocuk psikiyatri hizmeti verme özelliğine de sahip.

6. Çünkü AMATEM ruhsatına sahip bir nöropsikiyatri hastanesi...

Erişkin Psikiyatri Birimi, Çocuk ve Genç Psikiyatri Birimi, Geriatrik Psikiyatri Birimi, Sigara Bırakma Polikliniği, Beslenme ve Diyet Polikliniği bulunan hastanede her türlü bağımlılık tedavisinin yapıldığı NPAMATEM de yer alıyor. Sağlık Bakanlığından AMATEM ruhsatını alan hastane, madde bağımlısı hastalara sadece devlet hastanelerinde çalışan doktorların yazabildiği özel ilaçları da yazma yetkisine sahip olma özelliği taşıyor.  

İNSAN VE TOPLUM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

Psikoloji Psikoloji (İngilizce)

MÜHENDİSLİK VE DOĞA BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

Biyomühendislik Moleküler Biyoloji ve Genetik Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce)


SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

Dil ve Konuşma Terapisi Hemşirelik Odyoloji Sağlık Kurumları İşletmeciliği Sosyal Hizmet


SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU

Ağız ve Diş Sağlığı Ameliyathane Hizmetleri Ameliyathane Hizmetleri (İÖ) Anestezi Anestezi (İÖ) Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Eczane Hizmetleri Elektronörofizyoloji Elektronörofizyoloji (İÖ) İlk ve Acil Yardım İlk ve Acil Yardım (İÖ) Odyometri Odyometri (İÖ) Sağlık Kurumları İşletmeciliği Sağlık Kurumları İşletmeciliği (İÖ) Sosyal Hizmetler Sosyal Hizmetler (İÖ) Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (İÖ) Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (İÖ) Tıbbi Laboratuvar Teknikleri

FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ

Moleküler Biyoloji Yüksek Lisans Programı

SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ

Hastane İşletmeciliği Yüksek Lisans Programı Nörobilim Yüksek Lisans Programı Psikiyatri Hemşireliği Yüksek Lisans Programı Toplum Ruh Sağlığı Hemşireliği Yüksek Lisans Programı

SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ

Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı Nöropazarlama Yüksek Lisans Programı Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans Programı