Yatay Geçiş - Kurum Dışı

Üsküdar Üniversitesi Kurumlararası Yatay Geçiş Başvuru ve Kayıt Koşulları

Üniversitemize yatay geçiş yapan öğrencilerden kendi üniversitesinde herhangi bir burs veya indirimi olan öğrencilere ve devlet üniversitesinden yatay geçiş yapan öğrencilere %75 ' e varan oranlarda burs desteği sağlanmaktadır. Burslar Mütevelli Heyeti tarafından öğrencinin daha önceki burs durumu ve taban puanı dikkate alınarak belirlenmektedir.

Son Başvuru Tarihi : 02 Eylül 2015 Çarşamba

Merkezi Yerleştirme Puanı ile Yatay Geçiş

Öğrencinin kayıt olduğu yıldaki merkezi yerleştirme puanı, geçmek istediği diploma programının taban puanına eşit veya yüksek olması durumunda, öğrenci, hazırlık sınıfı da dahil olmak üzere yatay geçiş için başvuru yapabilir.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

1. Başvuru Formu
2. Transkript
3. Öğrenci Belgesi
4. Ders planı
5. Ders içerikleri
6. Disiplin durumunu belirten belge (transkript üzerinde disiplin durumu belirtilmiş ise ayrıca belge istenmez.)
7. Hazırlık eğitimi muafiyet belgesi (hazırlık eğitimi zorunlu bölüme başvuranlar için).
8.ÖSYS sonuç belgesi (Puan Kartı ve Yerleşme Belgesi).
9. Yurtdışından yapılacak başvurular için ayrıca, öğrenim görülen yükseköğretim kurumunun Yükseköğretim Kurulunca tanındığına ilişkin belge.

Başvurular Öğrenci İşleri Direktörlüğüne yapılmaktadır. Başvurular ilgili fakültelerin komisyonları tarafından incelenir ve uygun görülen öğrenciler kesin kayıt yaptırmaya hak kazanırlar.

Kesin kaydını yaptıran öğrencilerin sundukları belge ve bilgilerin doğru olmadığı anlaşılırsa, hangi yarıyılda olursa olsun tespit edildiği andan itibaren Yükseköğretim Kurumu ile ilişkileri kesilir. Söz konusu öğrenciler Yükseköğretim Kurumlarından ayrılmışlarsa kendilerine verilen tüm belgeler (diploma dahil) iptal edilir ve haklarında yasal işlem yapılır.